Bunker, Silo – Besleyiciler

 

Bunkerler, Silolar ve Depolama Üniteleri

Firmamız, sıvı veya katı malzemeleri doldurmak ve boşaltmak amacıyla, ihtiyaca göre bunker, silo, tank vb. depolama ünitelerini üretmektedir. Bütün bu üniteler, otomatik doldurma ve boşaltma sistemleriyle donanımlı olarak tasarlanmıştır. Malzeme stoklamak için istenilen ebat ve hacimlerde üniteler yapılmaktadır.

Bunkerler açık ve kapalı tip olarak imal edilmektedirler. Bunkerlerde ve silolarda vibro boşaltıcı, bantlı boşaltıcı, hidrolik kapaklı veya sürgülü boşaltma sistemleri kullanılmaktadır. Bunkerler cıvata konstrüksiyonlu olup, montaj ve demontajı kolaydır. Kömür, çimento ve kireç siloları çelik konstrüksiyon olup, istenilen kapasitelerde imalatı yapılmaktadır. Üretimini gerçekleştirdiğimiz her çeşit depolama ünitesi ve havalı seperatör daha önce birçok tesiste kurulmuştur.

 

Besleyiciler

Besleyiciler iri ve ince malzeme olmak üzere iki ayrı amaca yönelik imal edilmektedirler. İri malzeme için olan besleyiciler lineer titreşimli, ince malzeme için üretilen besleyicilerimiz ise titreşimli tiptedirler. Besleyicilerin üzerine, iri kayaları ayıklamak amacıyla ızgara monte edilebilmekte, istendiği takdirde ızgara hidrolik devirme sistemiyle teçhiz edilebilmektedir. Titreşimli besleyiciler çok az bakım ihtiyacı, çok az işletme masrafı, basit tahrik sistemi ve yüksek kapasiteye sahiptirler. Islak ve yapışkan olmayan malzeme beslemesinde kullanılırlar.

Vibro Besleyiciler

Her tür besleme, stok, ara stok ve kamyon yükleme için kullanılırlar. Tahrik Sisteminde vibro motor kullanılır. Aynı anda 4 yönden bile besleme yapabilirler. Ara stoklu sistemlerde vibro besleyiciler kullanılmaktadır. 200-250mm’ye kadar irilikte kuru malzemenin beslenmesinde, iki adet dengelenmemiş motor ile tahrik edilirler. Tahrik sisteminde vibro motor kullanılır. Malzemenin geliş yüzeyleri taş astarla kaplıdır ve gövde sacında aşınma yok denecek kadar azdır. Kapasiteleri, yapılan besleyicilerin büyüklüklerine göre yükseltilebilir.

Titreşimli Besleyiciler

Primer kırıcılara kaya vb. malzeme beslemekte kullanılırlar. Titreşimli besleyiciler dayanıklı gövdeye sahiptirler. İçine boşaltılan tuvenan malzemenin darbesini kaldırabilecek dayanıklı hazneye ve şaseye sahiptirler. Titreşimli Besleyicilerin üzerinde kullanılan Bunkerlerin hazneleri 10 metreküpten 50 metreküpe kadar çıkabilir.

Titreşim gövdesi yeterli sayıda olan helezon yay ile çok sağlam bir şase üzerine oturur. Islak ve yapışkan olmayan malzemelerin beslenmesinde kullanılırlar. Primer Kırıcı önünde, özellikle ocak malzemesi işlenen tesislerde başarı ile kullanılmaktadırlar. Bunkere dökülen tuvenan malzemeyi Primer Kırıcılara besleyen, açık stoklardaki malzemeyi de Sekonder Kırıcılara, Tersiyer Kırıcılara ya da Bant konveyörlere besleyen ünitelerdir.

 

TİTREŞİMLİ BESLEYİCİLERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

Model Besleme Ölçüsü (mm)
Motor / Tahrik
Bunker Hacmi (m3)
Kapasite (ton/saat)

VF.9045 

900×4500

2×7,5kw vibromotor tahrikli veya 22kw motorlu çift eksantrik milli

15-25

100-200

VF.1145 

1100×4500

2x11kw vibromotor tahrikli veya 30kw motorlu çift eksantrik milli

25-40

200-300

VF.1050 

1050×5000

37kw motorlu çift eksantrik milli

30-50

250-500

VF.1020

1000×2000

2 x 2,2kw vibro motorlu

10-18

90-400

 

 

BUNKER, SİLO VE TİTREŞİMLİ BESLEYİCİ RESİMLERİ : 

(Resmi büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız…)